Mała Liga Piłki Ręcznej

2017-10-22 19:22:35, komentarzy: 0

Dnia 20 pażdziernika 2017 roku uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w eliminacjach 14 edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej . W mocno okrojonym składzie podjęli niełatwe wyzwanie jakie rzucili im rywale z równoległych szkół województwa świętokrzyskiego . Pierwszy Turniej odbył się w miejscowości Kije , w hali sportowej tamtejszego gimnazjum. Naszą Szkołę reprezentowali: Seweryn Salwa, prowadzący grę Igor Biskupski ,Dominik Cieśliński, Wiktor Fijałkowski, Dawid Paryska, Bartłomiej Zieliński i debiutujący w sportowych zmaganiach Jacek Jarosz praz Cezary Różyc podpora naszej drużyny .  Trenerem i opiekunem Naszej Reprezentacji był n - L wychowania fizycznego Mariusz Wiktorowski. Już pierwszy mecz z Sichówem Dużym przyniósł ogromne emocje. Po przegranej I połowie 4:8, nasi reprezentanci nie dali za wygrana i w efekcie końcowym pojedynek zakończył się na korzyść Masłowa 12:10, każda połowa trwała 10 minut. Poza naszym zasięgiem pozostał Czajków Południowy , z którym to przegraliśmy 12:5, w meczu z gospodarzami drużyna z Kijów też nie było łatwo, ale jednak to My cały czas kontrowaliśmy grę wygrywając ostatecznie 11:10 rzucając zwycięską bramkę na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. Niewielka przegrana z Jędrzejowem i tak dała Nam AWaNS do następnej rundy. Gratulacje dla naszych zawodników za waleczność i grę do tzw. końca .