Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

Letni Zlot Hufca Kielce Powiat w Suchedniowie 9-11 czerwca 2017 roku

2017-06-17 20:14:49, komentarzy: 0

        W dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbył się letni biwak harcerski w Suchedniowie. Naszą szkołę reprezentowało 26 harcerzy i 19 zuchów. Była to najbardziej liczna drużyna na tym zlocie.

        Po przyjeździe na miejsce harcerze przygotowali obozowisko i rozłożyli swoje namioty. Biwak rozpoczął  apel  po którym harcerze przystąpili do zajęć. Wieczorne ognisko było okazją do śpiewu, spotkań i gawęd oraz oczywiście pieczenia kiełbasek. W nocy odbył się alarm i biegi sprawnościowe w kilkuosobowych patrolach.

        Na drugi dzień przed południem po toalecie porannej i śniadaniu - harcerze brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy, harcach i śpiewach , by około południa wyruszyć na bieg patrolowy   po Suchedniowie. Po drodze rozwiązali szyfry i wykonali poszczególne zadania na trasie biegu. Po powrocie z wielką ochotą zjedli obiad i udali się na zasłużony odpoczynek. Po krótkim odpoczynku  odbyło się do obrzędowe ognisko, podczas którego każda drużyna miała za zadanie przedstawić się. W czasie ogniska harcerze słuchali gawędy, śpiewali i pląsali a po toalecie wieczornej położyli się spać. A w nocy następna niespodzianka. Wybrani harcerze obudzeni ze snu, ubrali się w mundury  i poszli nad zalew aby złożyć przyrzeczenie harcerskie.

         W niedzielę rano po pobudce i śniadaniu harcerze zaczęli się pakować, składać namioty a następnie wszyscy uczestnicy biwaku udali się na Mszę Świętą do Kościoła  pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła. Po mszy uczestnicy biwaku wrócili do bazy harcerskiej gdzie dokończyli pakowanie i porządki w obozie. Na zakończenie zlotu odbył się pożegnalny apel mundurowy po którym zmęczeni ale zadowoleni i uśmiechnięci harcerze wrócili do swych domów. 

Zapraszamy za rok.

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz