Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

LETNI ZLOT HUFCA KIELCE - POWIAT W SUCHEDNIOWIE

2016-06-15 21:52:06, komentarzy: 0

W dniu 10 czerwca 2016 roku o godzinie 15.30 harcerze z 47 drużyny harcerskiej  działającej przy Zespole Szkół im Jana Pawła II w Masłowie wyjechali do Suchedniowa na Letni Zlot Hufca Kielce - Powiat.

                 Po przyjeździe na miejsce biwaku harcerze zabrali się za rozkładanie namiotów.       W czynności tej przeszkadzał nam deszcz , pomimo to wszyscy z zapałem przystąpili do pracy. Gdy już namioty zostały rozstawione, wyposażone w kanadyjki i inne potrzebne rzeczy, harcerze stawili się na apel mundurowy a po nim zajęcia z musztry, pląsy i nauka pieśni harcerskich. Po kolacji i wieczornej toalecie wszyscy harcerze, zmęczeni i trochę przemoczeni położyli się spać.

                W sobotę, po śniadaniu odbył się apel, w czasie którego został przedstawiony plan na cały dzień. Później zorganizowane były różne zajęcia- nauka szyfrów, musztra itp. Po obiedzie    i krótkim odpoczynku, uczestnicy imprezy, wyruszyli w kilkukilometrową trasę zaplanowaną w ramach gry terenowej. Na trasie były do wykonania różne zadania- rozwiązywanie szyfrów, szukanie ukrytych skarbów przy pomocy kompasu i wskazówek zawartych w zaszyfrowanych informacjach, zagniatanie ciasta, zajęcia z pierwszej pomocy oraz wykonywanie pląsów i piosenek. Wszyscy uczestnicy zlotu mieli okazję poznać najpiękniejsze zakątki Suchedniowa. Po kolacji harcerze wzięli udział  w różnych grach, zabawach, pląsach oraz  skorzystali z okazji do sprawdzenia umiejętności w strzelaniu z karabinku. Wieczorem odbyło się ognisko, podczas którego wszystkie drużyny zaprezentowały przygotowane przez siebie plakaty oraz piosenki (było to zadanie przedbiwakowe ). Później wszyscy śpiewali piosenki harcerskie, pląsali, piekli kiełbaski i przygotowane wcześniej ciasto. Po zawiązaniu uroczystego kręgu i zakończeniu ogniska nastąpiła cisza nocna.

           W nocy o godzinie 1.15 obudzeni zostali kandydaci do przyrzeczenia i po krótkim marszu nocnym, pod pomnikiem harcerzy i harcerek walczących o niepodległość ojczyzny, złożyli przyrzeczenie harcerskie i otrzymali krzyże. Po powrocie  z przyrzeczenia zmęczeni, pełni wrażeń harcerze poszli spać, zaś  pozostali uczestnicy biwaku, zostali wyrwani ze snu       w środku nocy aby wziąć udział w grze nocnej.

           Następnego dnia  niedzielny poranek przywitał wszystkich uczestników biwaku piękną ,słoneczną pogodą. Po porannej gimnastyce i toalecie, harcerze ubrali się w mundury i poszli na Mszę Świętą w pobliskim Kościele. Po powrocie na miejsce biwaku wszyscy zjedli śniadanie i zabrali się za porządki. Gdy już wszystkie rzeczy były spakowane a namioty złożone, odbył się pożegnalny apel. Na zakończenie biwaku 47 drużyna z Masłowa poszła na lody. O godzinie 13.30  pożegnawszy się z innymi drużynami, pełni miłych wrażeń, powrócili do Masłowa.

 

                                             Beata Nowakowska-opiekun drużyny harcerskiej ,,Iskra”     

« powrót

Dodaj nowy komentarz