KONSTRUKTORZY MARZEŃ

2017-10-01 18:31:22, komentarzy: 0

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2a i 2b Szkoły Podstawowej wraz z starszymi kolegami mają okazję uczestniczyć w realizacji projektu „KONSTRUKTORZY MARZEŃ”. Na jego realizację pozyskano środki w wysokości 3.600zł z Centrum Nauki Kopernik oraz Boeing International Corporation w ramach konkursu, w którym wyróżniono tylko 12 inicjatyw z całego kraju. Otrzymany grant został przeznaczony na zakup modeli samolotów, szybowców, potrzebnych narzędzi i materiałów oraz częściowe sfinansowanie wycieczki do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Zajęcia realizowane w ramach tej inicjatywy będą wspierać rozwój kompetencji uczniów w zakresie nauk ścisłych i inżynieryjnych oraz sprawności manualnej poprzez dostarczanie dzieciom  okazji do budowania modeli statków powietrznych. Uczniowie będą mogli pracować na niejednolitych materiałach – od papieru, styropianu, kartonu, bibuły do balsy, drewna i tworzyw sztucznych. Materiały te trzeba będzie również odpowiednio obrabiać i efektywnie łączyć za pomocą rożnych narzędzi i środków, dbając o precyzję i dokładność czynności.

Mamy nadzieję, że są wśród naszych uczniów przyszli piloci i konstruktorzy.