Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II - laureaci.

2019-06-05 09:03:00, komentarzy: 0

„Mieszkańcy Gminy Masłów pamiętają nauczanie Świętego Jana Pawła II”. Pod takim hasłem, na przełomie maja i czerwca bieżącego roku szkolnego, w naszej gminie przeprowadzony został międzyszkolny konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Do konkursu zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas IV-VIII uczęszczający do szkół należących do Gminy Masłów. Pod koniec maja 2019r. w szkołach przeprowadzony został etap szkolny konkursu zorganizowanego przez nauczycieli Zespołu Humanistycznego SP Masłów. Podczas pierwszego etapu konkursu uczniowie mieli do rozwiązania test z 30 pytaniami. W naszej szkole w wyniku przeprowadzonego konkursu wyłoniono reprezentację Szkoły do drugiego etapu – gminnego konkursu: Weronika RADEK zajęła I miejsce z wynikiem 28 pkt, tj. 93% udzielonych poprawnych odpowiedzi; Oskar SKRZECZOWSKI zajął II miejsce z wynikiem 27 pkt, tj. 90% udzielonych poprawnych odpowiedzi; Anna ZIELONKA zajęła III miejsce z wynikiem 26 pkt, tj. 87% udzielonych poprawnych odpowiedzi. W dniu 3 czerwca 2019r. dla uczczenia kolejnej rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Masłowie – przypomnijmy, że była to IV pielgrzymka (1–9 czerwca 1991) do Polski, która odbywała się pod hasłem „„Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” – odbył się finał konkursu. Podczas tej pielgrzymki prowadzone były w Polsce swoiste rekolekcje dla Narodu Polskiego, które przeprowadził Ojciec Święty głosząc liczne homilie – rozważania oparte na Dekalogu, przykazaniach Bożych. Na lotnisku w Masłowie nauczanie papieża dotyczyło IV przykazania „Czcij ojca swego i matkę swoją”. Ogółem w międzyszkolnym konkursie wiedzy Świętym Janie Pawle II wzięło udział około stu uczniów z naszej gminy. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 zadań – utrudnieniem było możliwość wielokrotnego wyboru odpowiedzi z alternatywy A, B, C, D. Finalistami konkursu zostali: I miejsce: Weronika RADEK ucz. kl. VB ze Szkoły Podstawowej w Masłowie II miejsce: Maria PEDRYCZ ucz. kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach-Scholasterii III miejsce: Julia HABA ucz. VIII ze Szkoły Podstawowej w Brzezinkach III miejsce: Anna ZIELIŃSKA ucz. VB ze Szkoły Podstawowej w Masłowie. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom naszego konkursu oraz opiekunom uczniów. Koordynatorem konkursu z ramienia naszej szkoły był Pan Czesław Kieszkowski.