Konkurs matematyczny PANGEA

2017-05-23 20:52:28, komentarzy: 0

To już kolejny rok, kiedy nasi uczniowie zmierzyli się z zadaniami w konkursie matematycznym PANGEA. Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów. 9 reprezentantów  naszej szkoły rywalizowało z uczniami z całej Polski o miejsce w finale. Zakwalifikował się Konrad Niebudek  z klasy 4a, który uzyskał najlepszy wynik w szkole (100%). Wysokie wyniki, godne odnotowania, uzyskali również: Klaudia Błaszczyk i  Diana Samiczak z klasy 3A gimnazjum.

Nasz uczeń  Konrad Niebudek znalazł się wśród laureatów konkursu w kategorii klas czwartych. Na blisko 200 uczniów z całej Polski zajął  8 miejsce.  28 kwietnia 2017 r. w Warszawie odebrał certyfikat. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!