Klasa 7 w filharmonii i muzeum

2018-11-04 21:01:06, komentarzy: 0

25 października klasa VII uczestniczyła w niezwykłym koncercie edukacyjnym opowiadającym o historii Polski. Muzycy przedstawili legendę o początkach państwa polskiego inspirując się utworami napisanymi przez trzech kompozytorów - Polaka Zygmunta Noskowskiego, Czecha Bedricha Smetanę i Rosjanina Modesta Musorgskiego.

Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Poznając historię przodków pisarza mogli się dowiedzieć jak wiele miejsc związanych z gminą Masłów było istotnych dla Stefana Żeromskiego i jego rodziny.

Zgromadzone eksponaty i pamiątki w pełni oddały wygląd wnętrza stancji uczniowskiej, a młodzież z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwała się historię na temat lat szkolnych wielkiego pisarza.