Kangur Matematyczny

2018-05-14 18:00:05, komentarzy: 0

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest  Międzynarodowy Konkurs ‘’Kangur Matematyczny”.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Brali w nim udział uczniowie z klas wczesnoszkolnych, podstawowych i gimnazjum , w tym roku zostali wyróżnieni:

-Wiktor Białek kl.2b

-Zuzanna Bandrowska kl. 2b

-Maria Nowak kl.6

-Bartłomiej Zieliński kl. 2a gim.

Inni uczniowie zaś zdobyli zadawalające wyniki.

M.Kozubek