Kampania walki z głodem

2019-10-24 23:23:49, komentarzy: 0

Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) w 1947 roku ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Z danych opublikowanych w raporcie opracowanym przez inicjatywę Globalna Sieć na rzecz Przeciwdziałania Kryzysom Żywnościowym  wynika, że w 2018 roku ponad 113 milionów ludzi z 53 krajów cierpiało powodu skrajnego głodu. Każdego roku niedożywienie jest przyczyną śmierci 5 milionów 600 tysięcy dzieci.

Ogólnopolska Kampania Walki z Głodem, prowadzona w naszym kraju przez Polski Czerwony Krzyż, ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat globalnych problemów żywnościowych, uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby innych osób oraz zachęcenie do zachowania solidarności w walce z niedożywieniem i ubóstwem.

16 października 2019 roku członkowie Szkolnego Koła PCK włączyli się w ogólnoświatową akcję walki z głodem. Uczniowie rozpoczęli kwestę – przez kilka dni zbierali pieniążki do przygotowanych przez siebie puszek. Udało im się uzyskać kwotę 162,00 zł (słownie: sto sześćdziesiąt dwa zł), którą przekażemy do Świętokrzyskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kielcach.

Jednocześnie w czasie trwania akcji opiekunowie koła informowali uczniów szkoły o skali głodu na świecie, zachęcali dzieci i młodzież do szanowania żywności oraz przestrzegania zasad zdrowego odżywiania.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję prowadzoną w naszej szkole.