Kacper Kułak – uczeń naszej szkoły brązowym medalistą Mistrzostw Polski w boksie.

2021-01-27 15:25:15, komentarzy: 0

Kacper Kułak, uczeń klasy 8b naszej szkoły zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w boksie, które odbyły się w Sokółce.

W grudniu Kacper odniósł ogromny sukces, ku wielkiej radości trenera klubowego oraz całego środowiska Gminy Masłów. Był to jest jedyny medal wywalczony w kategorii młodzika dla województwa świętokrzyskiego.

To nie pierwszy sukces Kacpra, który od ponad roku trenuje boks w klubie K.S „SKALNIK” Wiśniówka pod okiem trenera Janusz Domagały.

W 2019 roku został zaproszony do Buska Zdroju na walkę pokazową z Okazji Odzyskania Niepodległości, często też brał udział w sparingach oraz walkach pokazowych, które odbywały się przed profesjonalnymi meczami bokserskimi.

Po bardzo dobrych pojedynkach i kilku wygranych walkach, trener kadry wojewódzkiej zaprosił Kacpra na zgrupowanie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Następnie Kacper pod okiem trenera Domagały brał udział w międzynarodowych turniejach, w których także odnosił sukcesy, pokonując między innymi zawodników z Rumuni czy Rosji.

Kacper wygrał 2 edycje prestiżowego Międzynarodowego Turnieju o Puchar Karpat w Stalowej Woli i Dębicy, a następnie zdobył srebrny medal w silnie obsadzonym XXII Międzynarodowym Memoriale im. Jerzego Suchodoła w Zamościu.

Kacper rokuje na bardzo dobrego zawodnika, ale przede wszystkim cieszy to, że potrafi godzić treningi sportowe z obowiązkami szkolnymi i nauką. Kacper jest dobrym uczniem i jest lubiany przez nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze szkoły.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie gratuluje Kacprowi odnoszonych sukcesów oraz życzy powodzenia w dalszej karierze sportowej.