GMINA MASŁÓW

K O M U N I K A T NR 10 / 2017 – 18

2018-05-27 18:33:30, komentarzy: 0

Jeszcze za wysokie progi …

W czwartek 24.05.18 hala sportowa SP Masłów znowu żyła piłką ręczną – byliśmy gospodarzem finału wojewódzkiego Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2004 i młodsze. Udział w finałowych zawodach wzięło pięć reprezentacji szkolnych wyłonionych w drodze turniejów kwalifikacyjnych : SP Nr 32 Kielce, SP Chęciny, SP Stadnicka Wola, SP Nr 1 Końskie oraz gospodynie SP Masłów.

Nasze dziewczęta osłabione brakiem Agaty Bandrowskiej (nie mogła zagrać z uwagi na wcześniejszy start w rozgrywkach gimnazjalnych) poniosły w rundzie grupowej dwie wysokie porażki: z SP Nr 32 Kielce (3 : 17)  oraz z SP Stadnicka Wola (3 : 15) i zakończyły udział w turnieju na V – tym miejscu. Pozostałe zespoły zagrały półfinały w których SP 32 Kielce pokonało SP Nr 1 Końskie a SP Stadnicka Wola wygrało z SP Chęciny.

W meczu o III – cie miejsce SP Nr 1 Końskie pokonało SP Chęciny a w meczu o I –sze miejsce po dramatycznej walce SP  Nr 32 Kielce pokonało SP Stadnicka Wola 9 : 8.

Warto dodać, że wszystkie mecze rundy finałowej kończyły się różnicą zaledwie jednej lub dwóch bramek !

Na zakończenie zawodów zespoły z miejsc I – III otrzymały okazałe puchary i medale ufundowane przez ZW SZS Kielce , wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Dyplomami wyróżniono także najlepsze zawodniczki wszystkich zespołów, w drużynie SP Masłów wyróżniona została Gabrysia Maciejec.

Opiekunem drużyny SP Masłów był pan Mariusz Wiktorowski.