K O M U N I K A T NR 1 / 2016 – 17

2016-10-14 20:20:29, komentarzy: 0

Tradycyjnie sportowy rok szkolny rozpoczął się Finałem Wojewódzkim Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych . (11.10.16)

Areną zmagań kilkuset młodych sportowców ze wszystkich typów szkół były tereny przy basenie „Perła” w Nowinach. Mimo chłodnej i wietrznej aury rywalizacja była bardzo emocjonująca i losy każdego biegu ważyły się do ostatniej zmiany sztafet.

Zespół Szkół w Masłowie w tym roku reprezentowały tylko sztafety dziewcząt i chłopców gimnazjum. Lepiej wypadły dziewczęta zajmując VIII – me miejsce na dziewiętnaście startujących sztafet, chłopcy ukończyli zawody na XVII – tym miejscu / wystartowało dwadzieścia sztafet.  Dla sztafety dziewcząt to najlepszy wynik od 2010 r., chłopcy pobiegli w osłabionym składzie, chorych biegaczy z klas trzecich musieli zastąpić koledzy z pierwszych klas, pobiegli na miarę możliwości było to jednak za mało aby sztafeta osiągnęła dobry wynik.

W sztafecie dziewcząt (10 x 800m) pobiegły: Klaudia Dybińska, Maja Zarychta,Diana Samiczak, Sylwia Durnej, Dziyana Dzymitrova, Natalia Liwocha, Julia Radek, Wiktoria Januchta, Aleksandra Januchta, Aleksandra Karyś.

Najlepsze czasy uzyskały: N. Liwocha – 3,11 min, K. Dybińska – 3,12 min., S. Durlej – 3,17 min.

Sztafeta chłopców (10x1000m) pobiegła w składzie: Piotr Kozubek, Artur Samiczak, Maciej Januchta, Eryk Dziwoń, Piotr Wójcik, Patryk Niewadził, Łukasz Pawelec, Dawid Stąpór, Marcin Lipiński, Kamil Samiczak.

Najlepsze czasy uzyskali: P. Kozubek – 3,20 min. M. Januchta – 3,23 min., E.Dziwoń – 3,30 min.

Opiekunami sztafet byli nauczyciele WF – Józef Kłos i Krzysztof Mądzik.

Wyniki sztafet dziewcząt- gimnazja

Gim 1 Jędrzejów