Jest decyzja w sprawie otwarcia przedszkoli i żłobka

2020-05-04 21:33:33, komentarzy: 0

Żłobek i przedszkola w Gminie Masłów nie zostaną otwarte w najbliższym czasie. To decyzja, która zapadła podczas spotkania wójta z dyrektorami placówek oświatowych. Wpływ na to miała m. in: troska o zdrowie dzieci, ich rodziców oraz pracowników, czas potrzebny do bezpiecznego uruchomienia placówek oraz niewielkie zainteresowanie rodziców.

Wspólną dyskusję prowadzili dyrektorzy szkół z terenu Gminy Masłów: Joanna Broniek- SP Mąchocice-Scholasteria, Zbigniew Długosz- SP Brzezinki, Janina Dyamentowska- SP Wola Kopcowa, Marcin Gawron-SP Masłów, Aneta Januchta-SP Mąchocice Kapitulne, kierownik Centrum Usług Wspólnych Irena Kundera, dyrektor żłobka samorządowego „Raj Maluszka” Małgorzata Wolska-Długosz oraz wójt Gminy Masłów Tomasz Lato.

Dokładnie omówiono wszystkie aspekty związane z możliwością ponownego otwarcia placówek do opieki nad najmłodszymi. Ostatecznie zdecydowano o wstrzymaniu ich otwarcia do 24 maja. Według zebranych informacji, zainteresowani otwarciem placówek byli rodzice tylko 35 dzieci, przy czym przedstawili oni jednocześnie możliwość pozostawienia dziecka w domu nawet do 24 maja. Decyzja ta została podjęta w trosce o zdrowie dzieci i ich rodzin, a także pracowników pełniących nad nimi opiekę w jednostkach oświatowych.

W tej chwili szkoły i żłobek są w trakcie opracowywania szczegółowych procedur wewnętrznych dotyczących bezpieczeństwa na terenie swoich jednostek. Będą one przygotowane przez dyrektorów i poddane procesowi opiniowania.

Co ważne 1 maja br. opublikowane zostało wyjaśnienie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie zasiłku opiekuńczego. Możliwość pobierania tego dodatkowego świadczenia została wydłużona do 24 maja. W związku z tym nawet jeżeli żłobek, czy przedszkole zostaną otwarte rodzice, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do placówki, będą mieli prawo do zasiłku.

Decyzja o uruchomieniu żłobka i oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Masłów zostanie podjęta do 24 maja i podana do publicznej wiadomości z pięciodniowym wyprzedzeniem.

źródło wiadomości https://www.maslow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=1&artykul=2759&akcja=artykul