IV Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Moje finanse - oszczędzam i inwestuję w swoją przyszłość”

2018-05-30 22:48:37, komentarzy: 0

18 maja 2018 r. ponad 100 uczniów szkół regionu świętokrzyskiego wzięło udział w finale IV Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Moje finanse - oszczędzam i inwestuję w swoją przyszłość”, rozegranym w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbludowicach. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Konkurs, którego organizatorami była Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbludowicach i Narodowy Bank Polski, składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu uczniowie wykonali gry planszowe o tematyce ekonomicznej związane głównie z oszczędzaniem i inwestowaniem środków finansowych. Drugi etap konkursu to finał w Zbludowicach, do którego zakwalifikowano 40 trzyosobowych drużyn z całego województwa. W tej części rozgrywek finansiści rozwiązywali test z wiedzy ekonomicznej i matematycznej.

Przedstawicielami naszej szkoły były uczennice klasy 2A: Wiktoria Ksel, Julia Radek oraz Natalia Wilczyńska. Zaprezentowały się bardzo dobrze, a do tytułu laureata zabrakło im zaledwie kilka punktów.

Poświęcony czas, doświadczenie, dobra organizacja pracy i współpraca są motywacją do startu w konkursie w następnym roku. Finalistki otrzymały dyplomy, podziękowania oraz nagrody rzeczowe - kalkulatory.