Innowacyjna pomoc dydaktyczna w świetlicy w Masłowie

2020-01-19 21:20:14, komentarzy: 0

Po przerwie świątecznej, na uczniów naszej szkoły, szczególnie tych korzystających ze świetlicy szkolnej, czekała wielka niespodzianka. Oprócz odremontowanego pomieszczenia, świetlica szkolna została wyposażona w nowoczesny sprzęt – Magiczny Dywan. Jest to innowacyjna, interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Zestaw interaktywny ma ponad 50 gier i zabaw łączących wiele różnorakich środków przekazu: obrazy, teksty, animację, muzykę, wideo, które wspomagają rozwój psychofizyczny dziecka.

Dzieci od początku są zachwycone nową atrakcją. Interaktywny dywan tworzy przestrzeń, w której wiele osób może jednocześnie ćwiczyć pamięć, uczyć się, ale przede wszystkim dobrze się BAWIĆ! Z tej interaktywnej pomocy korzystają dzieci najmłodsze z grup przedszkolnych, dzieci z klas I-III, uczniowie z klas starszych, a także doskonale sprawdza się jako forma terapii dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Zakup tej wspaniałej gry interaktywnej na miarę XXI wieku powstał z inicjatywy radnej i sołtys Masłowa Pierwszego Małgorzaty Kozubek oraz przedsiębiorców gminy Masłów.

Dyrektor szkoły oraz całe środowisko szkolne, a przede wszystkim uczniowie dziękują za „magiczny dywan” przyjaciołom szkoły:

Małgorzacie Kozubek, radnej i sołtys sołectwa Masłów Pierwszy,  firmie Koltel Automatyka sp. z o.o., Zbigniewowi Dziubie – Usługi Remontowo-Budowlane, Jarosławowi Dudzikowi - PHU Jarosław Dudzik Cedzyna, Markowi Banasikowi - PPH Polfol, Pawłowi Laskowi Kiel-Inox s.c., Sylwestrowi Boryckiemu - Selwed, Bogusławowi Kułakowi – Transport Usługi Koparką, Przemysławowi Skórze, Lucjanowi Pabisowi – Usługi Remontowo-Budowlane.