Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie.

2019-09-25 10:24:10, komentarzy: 0

W poniedziałek 23.09 w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu. ETS ma na celu promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, oraz zachęcanie uczniów do uprawiania sportu.  Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Marcin Gawron, który przywitał znamienitych gości.

Do naszej szkoły przyjechali między innymi:

- Pani Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski;

- Pan Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty;

- Pan Zbigniew Wojciechowski - Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii

Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona;

- Panowie wizytatorzy z Kuratorium Oświaty w Kielcach - Piotr Gajek i Piotr Zimoch

- Pan Tomasz Lato – Wójt Gminy Masłów

- Panowie: Radosław Wasiak i Sławomir Szmal – byli reprezentanci Polski w piłce ręcznej;

- Pan Karol Kucharczyk – Prezes Świętokrzyskiego Związku Zapasów i Sumo.

Uroczystość inauguracji ETS uświetniły występy artystyczne uczniów klasy Ia (wychowawca p. Beata Szczodrak) oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Masłów pod batutą Kapelmistrza Arkadiusza KasperkaPo przemówieniach zaproszonych gości rozpoczęły się imprezy sportowe. Uczniowie rywalizowali w turniejach piłki nożnej i piłki ręcznej, a na trybunach komplet publiczności dopingował zawodników od pierwszego do ostatniego meczu. W turnieju piłki nożnej udział wzięli uczniowie sześciu szkół: SP 1 Kielce, SP 9 Kielce, SP Kostomłoty, SP Mąchocice Kapitulne, SP Łączna oraz SP Masłów - gospodarz zawodów. W finale spotkały się szkoły z Kostomłotów i SP 9 Kielce. Po zaciętej walce wygrali Ci pierwsi 1-0. Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce pokonując w walce o brązowy medal rówieśników z SP Łączna 1-0. Równocześnie na boisku szkolnym rozpoczął się turniej piłki ręcznej, w którym wystartowały cztery drużyny: SP Wolica, SP 27 Kielce i dwie drużyny z naszej szkoły. Turniej rozgrywany systemem „każdy z każdym” obfitował w wiele emocji. Zwycięzcami okazali się uczniowie SP 27 Kielce, którzy wyprzedzili reprezentantów naszej szkoły oraz uczniów z SP Wolica.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez Pana Kuratora Kazimierza Mądzika. W obu turniejach udział wzięło około 180 zawodników, którzy bardzo aktywnie spędzili pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Sportu.

Koordynatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego – Krzysztof Mądzik i Mariusz Wiktorowski.

Fotorelacja z Europejskiego Tygodnia Sportu poniżej: