III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej w Ciekotach

2018-06-07 23:07:00, komentarzy: 0

W dniu 30 maja w Centrum Edukacyjnym ,,Szklany Dom” odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej. Wystąpiło w nim ponad 130 młodych wykonawców z całej gminy! Dominował repertuar zachęcający do podejmowania wędrówek. Wszystkich oceniało jury w składzie: hm Elżbieta Kubiec, zastępczyni komendanta Chorągwi Kieleckiej, Krystyna Nowakowska, dyrektor  Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom", Alicja Rozborska, aktorka, reżyserka.

Z naszej szkoły pojechały zespoły wokalne z klas  1-3, 4-6, 7 oraz 3 gimnazjum. W kategorii klas 1-3 uczennice z klasy 3a zajęły 2 miejsce piosenką  Pora wędrówki  , w kategorii  4-6 dziewczęta z klasy 4a po zaprezentowaniu piosenki  Bieszczady rock and roll  zajęły 3 miejsce. Uczniowie z klasy 7 zaśpiewali Sielankę o domu i otrzymali wyróżnienie a gimnazjaliści z klasy 3b wywalczyli 2 miejsce śpiewając piosenkę Babka w klapkach. Laureaci otrzymali piękne statuetki a wszystkie zespoły dyplomy. Spotkanie w Ciekotach było doskonałą okazją do integracji uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy, którzy tego dnia przyjechali na Żeromszczyznę.