III Gminny Maraton Matematyczno-Logiczny.

2018-05-23 20:16:39, komentarzy: 0

23 maja 2018r.odbył się III Gminny  Maraton matematyczno-logiczny w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii. W gminnych zmaganiach tęgich umysłów udział wzięło  cztery drużyny 4-osobowe (z różnych klas) ze szkół podstawowych: Masłowa, Brzezinek, Mąchocic Kapitulnych, oraz Mąchocic Scholasterii. Uczniowie, pracujący w grupach mieli do rozwiązania różne typy zadań min. zadania z zapałkami, tangramy, oraz układanki matematyczne. W wyniku obrad i rzetelnej punktacji komisja wyłoniła zwycięzców: I miejsce Szkoła Podstawowa z Mąchocic Scholasterii, II Szkoła z Mąchocic Kapitulnych, a III Szkoła z Masłowa. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy dostali medale, nagrody oraz dyplomy . Informujemy,że za rok następny Maraton odbędzie się w Szkole Podstawowej w Brzezinkach.

M. Kozubek