Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaków

2020-03-09 07:22:59, komentarzy: 0

Pięć przedszkoli z terenu gminy Masłów wystawiły swoje reprezentacje do gminnych eliminacji I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, jakie rozegrano w czwartek 5 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Masłowie.

            I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka to przedsięwzięcie realizowane przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.  Celem tego wydarzenia jest między innymi propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci a także rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

            W rozgrywkach brały udział dzieci 5 i 6 -letnie z przedszkoli z naszej gminy, z Woli Kopcowej, Masłowa, Brzezinek, Mąchocic Scholasterii  i Mąchocic Kaptulnych. Kibicowały im pozostałe przedszkolaki.  Łącznie wystartowało 65 przedszkolaków.

Sportowcy rywalizowali w 5 konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki siatkowej i lekarskiej, rzuty woreczkiem, skoki oraz tor przeszkód.

            Należy podkreślić niesamowite zaangażowanie zawodników podczas konkurencji, a woli walki i zwycięstwa mógłby pozazdrościć niejeden zawodowy sportowiec. Warto też wspomnieć, że dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swoich opiekunów, a ogromne emocje towarzyszyły w każdej sekundzie sportowych zmagań. Przyglądając się tej radosnej rywalizacji wszyscy startujący byli pierwszymi. Zajęte miejsce w danej konkurencji przeliczano na punkty, których suma decydowała o kolejności drużyn w danej kategorii wiekowej i w ten sposób wyłoniono zwycięzców. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy wręczone przez wójta gminy Masłów pana Tomasza Lato.

Nasi mali zwycięzcy:
Po podsumowaniu punktów ze wszystkich rozgrywek, przedszkola plasują się na następujących miejscach:

  • 1 miejsce – Przedszkole z Masłowa - 173 punktów
  • 2 miejsce - Przedszkole z Mąchocic Scholasterii - 122 punktów
  • 3 miejsce - Przedszkole z Woli Kopcowej - 77 punkty
  • 4 miejsce - Przedszkole z Mąchocic Kaptulnych - 73 punkty
  • 5 miejsce – Przedszkole z Brzezinek - 46 punktów

« powrót

Dodaj nowy komentarz