Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

HARCERZE Z ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II WZIĘLI UDZIAŁ W RAJDZIE HUFCA KIELCE-POWIAT „TURYSTYKA NIE TYLKO DLA PRZEWODNIKA”

2016-10-23 08:41:25, komentarzy: 0

W dniu 20 października 2016 roku  harcerze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II wzięli udział w rajdzie Hufca Kielce-Powiat „Turystyka nie tylko dla przewodnika”. Organizatorem rajdu była 25 Drużyna Harcerska im. Stanisława Staszica z Samsonowa Oddziału.

           Miejscem zbiórki była miejscowość Szałas otoczona pięknymi lasami. W czasach II wojny światowej w tych lasach działało wiele grup partyzanckich. Między innymi walczył tu major Henryk Dobrzański ps:,,Hubal”. Trasa rajdu przebiegała ,,Szlakiem Hubala” czyli do miejsc gdzie oddziały Hubalczyków walczyły z Niemcami w 1940 r. W miejscach ważnych nie tylko dla mieszkańców Szałasu, ale i dla nas Polaków, harcerze wykonywali różne zadania. Po ich prawidłowym rozwiązaniu każda drużyna odkrywała hasło: ,, Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od ojczyzny”- słowa wypowiedziane kiedyś przez starożytnego filozofa, Cycerona. Przejście trasy wraz z rozwiązywaniem zadań  i odpoczynkami zajęło nam kilka godzin.

           Po dotarciu do szkoły w miejscowości Szałas, czekała na nas herbata i ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski. Po odpoczynku i posileniu się utworzyliśmy krąg i pożegnaliśmy się. Około godziny 15 dotarliśmy  do Masłowa.

               Nasza 47 drużyna harcerska ,,Iskra”, miała niepowtarzalną  okazję aby poznać najciekawsze zakątki gminy Zagnańsk i spędzić wspólnie miłe chwile.

 

 

                                                         Opiekun 47 DSH ,,ISKRA”- Beata Nowakowska

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz