Harcerze w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce

2019-06-20 21:09:31, komentarzy: 0

dniu 14 czerwca 2019 roku na terenie historycznych koszar 4 Pułku Piechoty Legionów – obecnie na Bukówce znajduje się ośrodek szkolenia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pod nazwą Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych im. gen. broni Władysława Sikorskiego (CPdMZ) – poczet sztandarowy naszej Szkoły wziął udział w Święcie Pułkowym Czwartaków.

Szkołę reprezentowali uczniowie z drużyny harcerskiej „Iskra”, którzy wystawili poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w składzie: chorąży – ucz. kl.6B Kułak Kacper oraz asysta sztandaru w składzie: ucz. ucz. z kl. 6A Łopacińska Zuzanna i Nizińska Aleksandra. Uczniowie wzięli udział w uroczystej zbiórce, a następnie we mszy św. w intencji żołnierzy 4-tych pułków piechoty, Apelu Pamięci i złożeniu kwiatów pod tablicami pamiątkowymi. Po oficjalnej uroczystościach na terenie koszar, uczestnicy uroczystości Święta Czwartaków przeszli do Klubu Wojskowego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, w tym przemówienia, występy młodzieży i poczęstunek. Szkoła została zaproszona na te doroczne uroczystości przez Zarząd Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 4 Pułku w Kielcach. Współpraca naszej szkoły i naszych harcerzy z zarządem Stowarzyszenia i CPdMZ będzie kontynuowana i rozwijania w najbliższym roku szkolnym.