mPotęga "Matematyczne okno na świat" - gra terenowa

2019-10-05 14:14:00, komentarzy: 0

Uczestnicy ogólnopolskiego projektu mPotęga "Matematyczne okno na świat" z klasy 7a wzięli udział w zajęciach, które polegały na tworzeniu edukacyjnej gry terenowej. Korzystając ze zbiorów zadań będących w posiadaniu biblioteki szkolnej i własnego doświadczenia, uczniowie w grupach opracowali propozycję gry terenowej po najbliższej okolicy szkoły. W tym celu posługiwali się telefonami i aplikacją ACTIONBOUND, która umożliwiała zaprogramowanie wybranych punktów na mapie i po ich odnalezieniu, wskazanie zadania matematycznego do rozwiązania. Każda z grup opracowywała grę dla swoich konkurentów. Potem drużyny udały się teren i rozwiązywały zadania zaproponowane przez kolegów. Zarówno tworzenie gry jak i jej rozgrywanie dostarczyło wielu emocji, ale było przede wszystkim okazją do doskonalenia kompetencji matematycznych.

Wszystkich zainteresowanych grą terenową zachęcamy do jej rozgrywania.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku