Gminy Konkurs "Moja Ojczyzna"

2018-05-14 17:49:45, komentarzy: 0

10 maja 2018 w Szkole Podstawowej w Woli Kopcowej odbył się Gminy Konkurs pt."Moja Ojczyzna". Do konkursu zostały zaproszone reprezentacje klas I - III z obszaru całej Gminy Masłów. Celem konkursu była przede wszystkim dobra zabawa, rywalizacja, ale również poszerzanie wiedzy o naszej ojczyźnie wśród dzieci. Konkurs został podzielony na trzy etapy, gdzie każdy etap był przeznaczony dla poszczególnych grup wiekowych.

W pierwszym etapie pierwszaki musiały się zmierzyć z 10 zadaniami dotyczącymi informacji o Polsce (układanie puzzli, uzupełnianie tekstu, odgadywanie piosenek itp.) Na tym etapie nasi reprezentanci: Maja Sylwar, Alicja Waldon i Bartłomiej Waldon okazali się bezkonkurencyjni zajmując I miejsce.
Drugi etap był przeznaczony dla klas drugich. Czekały na nich podobne zadania, jak w etapie pierwszym. Nasze  reprezentantki: Aleksandra Lelas, Milena Pająk i Paulina Michalak wykazały się ogromną wiedzą i uzyskały zaszczytne wyróżnienie.
Ostatni etap to próba sił klas trzecich. Nasze reprezentantki: Julia Waldon, Antonina Muczko i Zuzanna Boćkowska wykazały się równie dużą wiedzą i uzyskały zaszczytną drugą lokatę.
W przerwie konkursu dzieciaki otrzymały od organizatorów słodki poczęstunek.
Każdy z uczestników otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali piękne albumy o naszym kraju.
Wszyscy nasi reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą, refleksem i umiejętnością pracy w grupie.
Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Woli Kopcowej za zorganizowanie i zaproszenie do konkursu, a naszym młodym reprezentantom wielu sukcesów w pogłębianiu swojej wiedzy.