Geopark. Tam naprawdę warto się wybrać!

2020-01-05 18:01:31, komentarzy: 0

W grudniu 2019 roku dwie klasy czwarte, IVa i IVb, wraz z wychowawcami  wzięły udział w zajęciach tematycznych w Centrum Geoedukacji w Kielcach.

Uczniowie mogli podziwiać rekonstrukcje raf koralowych, skorupiaków, tetrapodów, pancernych ryb, które żyły miliony lat temu w ciepłym morzu zalewającym Góry Świętokrzyskie, w okresie dewonu.

W ramach zwiedzania wystawy mogli zobaczyć wapienno-krasową jaskinię, a w niej zjawiska typowe dla świętokrzyskich grot m.in. nacieki, stalagmity, stalaktyty, czy kolumny.

Największą atrakcją dla dzieci okazała się kapsuła 5D i prezentowany w niej film o zjawiskach geologicznych.

Po części teoretycznej nastąpiła warsztatowa. Uczniowie wcielili się w zawodowych szlifierzy i  z ,godnym pochwały,  zacięciem pracowali nad wygładzaniem minerałów. Stały się one miłą pamiątką wizyty w tak niezwykłym miejscu.