Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

Finał Wojewódzki „Dziecięcej Piłki Ręcznej”.

2019-06-15 22:59:03, komentarzy: 0

III MIEJSCE w Województwie na 16 startujących zespołów! Zapewne pamiętacie artykuł z kwietnia w Kurierze Masłowskim o sukcesach młodych szczypiornistów, którzy to pod kierunkiem trenera Mariusza Wiktorowskiego zdobyli 1 miejsce w półfinale wojewódzkim w Nowinach. 

Właśnie dnia 15 czerwca 2019 roku potwierdzili swój talent i pokazali wolę walki w Hali Legionów Mecce PGE Vive Kielce. Zapewniam , że atmosfera w Turnieju była równie gorąca jak na niedawno rozegranej Lidze Mistrzów w Kolonii. 
Do rozgrywek przystąpiło 16 drużyn składających się z dzieci szkół podstawowych II i III klas. Mecze rozegrane zostały w czterech grupach liczących po cztery zespoły .
Masłów zaczął mecz z dużymi problemami przegrywając w pierwszej połowie 4:1, lecz po wskazówkach trenera wygrali ostatecznie 7:6 z Hutą Podłysica, następnie ofiarą padły Chęciny (pewnie wygrywając) 8:3 i na deser zostawili sobie Dwikozy demolując 6:0. 
W zmienionym składzie jednak pewniacy grali zarówno w półfinałach i finałach , czyli: Maja Bandrowska, Mateusz Michcik , Wiktor Białek, Filip Borek wszyscy uczniowie klasy III B a wspomagali ich dzielnie Adam Radek i Zuzanna Jarosz z klasy III B wychowankowie Pani Agnieszki Dudek (bez reszty zaangażowanej w rozwój sportowy swoich wychowanków) oraz Igor Szymonek i Piotr Radek z klasy II A. W ćwierćfinale pewnie pokonali Ostrowiec 8:2. Niestety w półfinale ulegli po błędach sędziego i dwóch problematycznych bramkach , które padły na niekorzyść nazej drużyny przegrali 7:5 i pozostała tylko gra o III miejsce. Jednak po zmianie osoby sędziującej po zaciętej walce (bramka za bramkę ) wygrali 12:9 po mistrzowsku pracując w obronie i rozgrywając końcówkę meczu na swoją korzyść . Trenerem Drużyny był Mariusz Wiktorowski. 
Oczywiście sukces ten nie byłby możliwy bez Dyrektora Marcina Gawrona  który wspiera każdą inicjatywę i wspiera na każdym polu i Pani Agnieszki Dudek, która to motywuje swoich uczniów do działania i Wójta Gminy Masłów Pana Tomasza Lato, który nie szczędzi środków na rozwój sportowy naszych Małych Piłkarzy Ręcznych.  
« powrót

Dodaj nowy komentarz