EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

2019-11-03 14:44:43, komentarzy: 0

Co roku, w październiku organizuje się Europejski Tydzień Kodowania. „#CodeWeek2019 to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.”

W tegorocznej edycji wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 1a. Na zajęciach uczyli się podstaw kodowania z aplikacją hourofcode.org. Ich uczestnictwo zostało potwierdzone certyfikatem wydanym przez organizatorów.