EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

2018-12-04 19:32:17, komentarzy: 0

Klasa 3a Szkoły Podstawowej w Masłowie, jak co roku, wzięła udział w cyklicznie  w organizowanym projekcie „Europejski Tydzień Kodowania”. Inicjatywa ta polega na podejmowaniu działań związanych z nauką programowania, nie tylko z wykorzystaniem komputerów. Trzecioklasiści w tym roku brali udział w projekcie pt. „Przygoda z duszkami”. Duszkiem nazywa się postać, która w języku Scratch jest animowana odpowiednim zestawem instrukcji. Programowanie polegało na dołączaniu kolejnych linijek w języku programowania, jakim jest właśnie Scratch.

Na innych zajęciach w ramach Tygodnia Programowania uczniowie zapoznali się z robotem Lego Mindstorms. Uczyli się go programować za pomocą specjalnej aplikacji.