Europejski Dzień Języków Obcych

2020-09-29 20:55:55, komentarzy: 0

W dniach 21-25 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który od 2001 roku organizowany jest w całej Europie 26 września. Z racji zaostrzeń wynikających z pandemii, nauczyciele językowcy zdecydowali, aby tegoroczne wydarzenie zorganizować podczas swoich zajęć edukacyjnych.

Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków  i poznawać kulturę innych krajów. Dodatkowo ten dzień przyczynił się do pogłębienia i rozwoju wiadomości językowych.

W tygodniu poprzedzającym Dzień Języków Obcych odbyły się między innymi warsztaty z języka rosyjskiego połączone z nauką języka niemieckiego. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat cyrylicy, porównywali akcent w tych dwóch językach. Zapisywali także swoje imiona i wybrane wyrazy w alfabecie rosyjskim oraz odgadywali znaczenie słów, które w naszym ojczystym języku brzmią podobnie, jednak mają zupełnie inne znaczenie.

Ponadto zostały zorganizowane quizy, ankiety, gry i zabawy językowe oraz prezentacje.

Młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły z chęcią uczestniczyli w wielu aktywnościach zorganizowanych przez nauczycieli.