Europejski Dzień Języków Obcych

2018-10-04 18:22:08, komentarzy: 0

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Celem tego święta jest pokazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się języków, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, jak również propagowanie uczenia się języków obcych przez całe życie, zarówno w szkole, jak i poza nią.

Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły zapoznali się z powyższą ideą. Uczennice klasy VI i VII przeczytali i zapoznali pozostałych uczestników z najważniejszymi informacjami związanymi z Europejskim Dniem Języków Obcych, a póżniej w formie zabawy odpowiadali na pytania Quizu związanego z Wielką Brtyanią.  Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie zdobywali nagrodę w postaci cukierków.