Europejski Dzień Języków

2019-09-30 22:42:54, komentarzy: 0

Europejski Dzień Języków  to  międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. I  tak też było w naszej szkole. Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  wzięła w nim udział. Podczas tego wyjątkowego dnia dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w wielu inicjatywach przygotowanych przez nauczycieli językowców.  Młodsi uczniowie rozwiązywali quiz z wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz zagadki. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dzieci czekała słodka niespodzianka.  Starsi natomiast mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w grze Don’t Say it! oraz Milionerzy w języku niemieckim. W tym roku młodzież wzięła udział nie tylko w zabawach w języku angielskim i niemieckim, ale również w hiszpańskim, francuskim, a nawet rosyjskim!