Eliminacje szkolne do V Gminnego Konkursu Recytatorskiego

2018-03-05 19:48:44, komentarzy: 0

W czwartek, 1 marca odbyły się eliminacje szkolne do V Gminnego Konkursu Recytatorskiego.  42 uczniów rywalizowało o finał, który odbędzie się 9 marca w Szklanym Domu w Ciekotach.  Każdy z nich musiał zaprezentować utwór  zgodny z zasadami określonymi w regulaminie.  I tak uczniowie klas I-III recytowali wiersze Danuty Gellner.  Uczniowie klas IV- VII i klas gimnazjalnych prezentowali wiersze patriotyczne w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najlepsi okazali się:

1. w kategorii klas I-III- Karol Pietrzak z kl. I a, Aleksandra Lelas z kl. II a, Zuzanna Boćkowska z kl. III a,
  2.  w kategorii klas IV– VI-  Laura Bujak z kl. IV a, Kinga Pietrzak,z kl. IV a, Julia Kasperek z kl. V a.

Wśród gimnazjalistów najwyżej oceniono: Piotra Wójcika z kl. III b, Aleksandrę Cak z kl. II a, i Natalię Wilczyńską z kl. II a.

Gratulujemy wszystkim startującym i trzymamy kciuki za finalistów.