Egzamin na kartę rowerową

2017-06-11 19:53:45, komentarzy: 0

W dniu 8 czerwca 2017 r w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Masłowie, odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpiło do niego 33 uczniów klas czwartych.

Egzamin składał się z dwóch części: pisemnego testu oraz jazdy rowerem po wyznaczonej uprzednio trasie. Test zawierał 25 pytań, za które można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. Od 20 punktów uczeń zaliczał test. Pytania dotyczyły zachowania się na drodze i wyposażenia roweru oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy.

Najlepiej rozwiązał test uczeń klasy 4b – Kacper Pedryc uzyskując maksymalną ilość-25 punktów.

Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do części praktycznej           w czasie której musieli się wykazać umiejętnością jazdy po wyznaczonym torze   na którym ustawione były znaki drogowe, światła i określone przeszkody. Część praktyczną egzaminu zaliczyły wszystkie osoby, które do niego przystąpiły. Ostatecznie kartę rowerową uzyskało 26 uczniów.

Żelezik Joanna - policjantka która przeprowadzała egzamin - pochwaliła naszych uczniów za dobre przygotowanie do testu.

nauczyciel techniki- Beata Nowakowska