Edukacja zawodowa w praktyce

2018-05-24 23:02:11, komentarzy: 0

23 maja 2018 roku uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą, której celem było pogłębienie wiedzy o lokalnym rynku pracy.

Udaliśmy się do Kieleckiej Fabryki Mebli, gdzie zostaliśmy miło przywitani przez jej dyrektora - Pan Kazimierz Rybczyński zapoznał nas z historią firmy oraz oprowadził po zakładzie. Zaskoczeniem dla uczniów była nowoczesność w pełni zautomatyzowanego działu produkcyjnego. Uzyskaliśmy informację o tym, jacy specjaliści mogą ubiegać się o zatrudnienie w przedsiębiorstwie. Dowiedzieliśmy się także, co decyduje o jakości produkowanych  mebli oraz zwiedziliśmy sale wystawiennicze. Wyjazdy do lokalnych zakładów pracy są dla uczniów cenną, praktyczną lekcją zawodoznawczą. Jesteśmy wdzięczni Dyrekcji i pracownikom  Kieleckiej Fabryki Mebli za poświęcony nam czas i cierpliwość.