Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu - warsztaty on-line.

2020-04-16 12:09:37, komentarzy: 0

Prezes Fundacji Banku Ochrony Środowiska,

serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

22 kwietnia tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Pierwotnie planowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Klimatu, że laureaci projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ „Postaw na Słońce” zostaną w tym dniu zaproszeni na podobne warsztaty do gmachu Ministerstwa w Warszawie. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany formuły tego wydarzenia. Ale wierzę, że warsztaty w sieci nic nie stracą ze swego waloru edukacyjnego i będą dla uczniów urozmaiceniem ich codziennych zajęć szkolnych prowadzonych on-line. Co więcej, pozwoliło to rozszerzyć grono uczestników na wszystkich zainteresowanych uczniów.

Bardzo cieszymy się, że zaproszenie na spotkanie z Państwem i młodzieżą tak chętnie przyjął Pan Michał Kurtyka, minister klimatu. Jest gotów wysłuchać Waszych opinii i odpowiedzieć na pytania. Bardzo liczymy na konstruktywną dyskusję i zachęcamy do aktywnego udziału.

Oprócz wideoczatu z ministrem klimatu, w warsztatach wezmą także udział znani i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. Nie wątpię, że w przystępnej formie opowiedzą czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.

Dla wytrwałych proponujemy także warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką, autorem vloga „Filmujemy!”. Pamiętajmy, że jednym z elementów projektu edukacyjnego „Postaw na Słonce” jest konkurs filmowy.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Interaktywny formularz poprosi Państwa o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość i czy jesteście Państwo nauczycielem czy uczniem. Po zarejestrowaniu staniecie się Państwo pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom.

Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Zapraszamy 22 kwietnia!