Dzień Pluszowego Misia w Masłowie Drugim

2020-11-30 17:16:35, komentarzy: 0

25 listopada w Przedszkolu w Masłowie Drugim świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Miś jest przyjacielem dzieci, towarzyszy im przez wiele lat. To nie tylko pluszowa przytulanka, to ktoś bardzo bliski, czuły i często niezastąpiony.

W tym roku przedszkolaki nie mogły  przynieść  swoich misiów. Dzień wcześniej każdy wykonał dla siebie misiową maskę a prezentacja  pluszaków odbyła się z wykorzystaniem zdjęć przesłanych przez rodziców. Następnie dzieci nauczyły się rymowanki „Niedźwiadek”. „Słoneczka” wykazały się dużą wiedzą w quizie o Misiach z bajek  i książek. W tym roku dzieci miały możliwość połączyć się online z Misiową Mamą , wysłuchać jej  opowiadania  oraz wykonać specjalne zadania- zbudować z klocków Misia i nadać mu imię. Maluszki szybko sobie poradziły z tym wyzwaniem i po kilku minutach Ufek był gotowy.

Przedszkolaki śpiewały i tańczyły przy piosenkach tj. „Pluszowy miś”  „Jadą misie”, „Misie szare”; chętnie brały udział w zabawach m.in..: „Uwaga! Pszczoła” , „Co potrafi miś?”, „Tor przeszkód” .  Po wyczerpującej zabawie, dzieci  zasiadły do stolików by wykonać prace plastyczną „Mój Miś”.  Każdy przedszkolak z chęcią pozował w Misiowej fotobudce, a na zakończenie Słoneczka otrzymały odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia  oraz dyplom.

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.