DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

2018-12-03 17:55:11, komentarzy: 0

14 listopada w Szkole Podstawowej w Masłowie w czasie lekcji uczniowie obejrzeli prezentację, opracowaną przez ucznia klasy 8 – Karola, na temat niskiej emisji, odbył się również apel na którym nauczyciele biologii i chemii zapoznali uczniów z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi powietrza. Reprezentanci klas wzięli udział w quizach dotyczących zanieczyszczeń powietrza. Dzieci wykazały się duża wiedzą na ten temat, otrzymując wielkie brawa od całej społeczności szkolnej.

Po spotkaniu na Sali gimnastycznej klasy piąte udały się na happening ulicami Masłowa. Uczniowie nieśli przygotowane przez siebie plakaty, transparenty i błękitne balony, głosili hasła związane z ochroną powietrza np. Kochasz dzieci, nie pal śmieci.