DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

2017-11-22 20:20:46, komentarzy: 0

„Tato, Dziadku nie pal śmieci – proszą o to wasze dzieci”

We wtorek - 14XI2017 - na terenie naszej szkoły miała miejsce akcja ulotkowa, której celem było uświadomienie całej społeczności szkolnej – uczniom, nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska ma palenie śmieci w piecach domowych.

W ramach tej akcji młodzież z klasy 3b gimnazjum oraz z klasy 7 zorganizowała happening,  przemaszerowała ulicami Masłowa aby edukować społeczeństwo o konsekwencjach palenia odpadów.

Miłym akcentem było spotkanie uczniów z Wójtem Gminy – Tomaszem Lato, który poparł działania młodzieży, zachęcając ją, aby z zaangażowaniem przekazywała wiadomości o zagrożeniach jakie niesie zanieczyszczone powietrze w swoim środowisku i jak każdy może przyczynić się do poprawy jego jakości.