Dzieci dzieciom… „Czerwony Kapturek” w oddziałach przedszkolnych

2018-02-11 21:13:39, komentarzy: 0

Teatr to dla dzieci okazja wspaniałej zabawy. Tym wspanialsza, jeżeli efekty dziecięcej pracy można komuś pokazać. Uczniowie klasy czwartej b przygotowali inscenizację baśni Charlesa Perraulta. W czwartek , 08.02.2018 r. przedstawili historię łatwowiernego Czerwonego Kapturka swoim młodszym kolegom –przedszkolakom. Czwartoklasiści pokazali żywy, wesoły spektakl pozbawiony przemocy, który uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych.

Spektakl sprawił naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość.  Na koniec starsi koledzy przygotowali pytania ze znajomości bajki, z którymi przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.  Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi były cukierki i kolorowanki z postaciami z bajki.