Dopalaczy przeciwnicy to najlepsi zawodnicy”

2017-04-13 21:13:20, komentarzy: 0

30 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Masłowie, dzięki inicjatywie funkcjonariuszy Komisariatu Policji I w Kielcach,  odbyło się spotkanie profilaktyczne dla młodzieży gimnazjalnej,  inaugurujące realizację projektu „Dopalaczy przeciwnicy to najlepsi zawodnicy”.

Podczas prelekcji poznaliśmy założenia oraz regulamin programu, którego kolejnymi etapami mają być rozgrywki sportowe uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Kielce, gminy Masłów i gminy Zagnańsk oraz konkurs kibiców „Kibicuję graczom grającym przeciw dopalaczom”. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie są obowiązujące przepisy Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, poznali zasady Fair Play obowiązujące na boisku sportowym oraz w życiu codziennym. Młodszy inspektor Gerard Bah z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach omówił zagadnienia związane z prawami człowieka, zaś dzielnicowi zapoznali zgromadzonych z założeniami aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie prelegent reprezentujący kielecki MONAR przedstawił uczniom zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy i innych środków odurzających. Gimnazjaliści otrzymali materiały profilaktyczne dotyczące omawianej tematyki.

Patronat honorowy nad projektem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, Prezydent Miasta Kielce, Starosta Kielecki, Wójt Gminy Masłów oraz Wójt Gminy Zagnańsk. Partnerami są Wodociągi Kieleckie, Monar, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Patronat medialny przedsięwzięcia objęli TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia Kielce.