DOGOTERAPIA W PRZEDSZKOLU

2019-06-03 08:27:01, komentarzy: 0

Dnia 20.05.2019 r. w Przedszkolu w Masłowie Drugim odbyły się zajęcia z dogoterapii. Przedszkolaki  z radością powitały  panią Kamilę i Westę- łajkę jakucką,  i pomimo lęku zaprzyjaźniły się z psem.

Podczas zajęć  z dogoterapii dzieci poznały zasady bezpiecznego  zachowania w obecności psa, karmiły i bawiły się z Westą. Słoneczka rozmawiały z panią Moniką o rasach psów, o pracy jaką mogą wykonywać oraz rozwiązywały zadania przygotowane przez gościa. Na zakończenie przećwiczyły przyjmowanie bezpiecznej „pozycji żółwia” w przypadku ataku psa.

Takie zajęcia mają na celu budowanie właściwych relacji z psim przyjacielem; uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka i potrzeby zwierząt, dostarczają uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem.