Dobry zawód – lepsza przyszłość.

2018-04-30 08:39:06, komentarzy: 0

25 kwietnia 2018 roku na terenie naszej szkoły odbyły się kolejne zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego.  Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum spotkali się z Panią Marianną Poddębniak, przedstawicielem Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach.

Nasz gość przekazał zebranym informacje dotyczące funkcjonującego w Polsce systemu szkolnictwa, zachęcał ich do skorzystania z oferty kształcenia zawodowego ukazując korzyści płynące z nauki konkretnego zawodu. Osoby zastanawiające się nad perspektywicznym kierunkiem kształcenia poznały prognozy zatrudnienia na najbliższe lata dla województwa świętokrzyskiego, w tym dane na temat zawodów zakwalifikowanych w powiecie kieleckim  do grupy deficytowej, zrównoważonej lub nadwyżkowej.

Oferta edukacyjna szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego została zamieszczona na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Kielcach: