Dentobus – „gabinet dentystyczny na kółkach” dostępny dla naszych uczniów

2019-03-08 22:44:15, komentarzy: 0

Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści mogą  bezpłatnie leczyć zęby dzieci i młodzieży przyjechał do Masłowa, a dokładnie do uczniów naszej szkoły. Dentobus jest w pełni wyposażony, a profesjonalna obsługa pozwala na przeprowadzenie badań w miłej i przyjaznej atmosferze. Młodzi pacjenci mogą przychodzić na wizyty adaptacyjne i kontrolne oraz leczenie próchnicy. Pojazd jest ustawiony przed Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Masłowie. Nasi uczniowie już skorzystali z pierwszych usług stomatologicznych.  Dla naszych podopiecznych Dentobus świadczył usługi od środy do piątku. Warunkiem skorzystania z usług dentystycznych jest posiadanie pisemnej zgody rodzica na wykonanie bezpłatnego przeglądu stomatologicznego.  Głównym zadaniem Dentobusu jest  zapewnienie opieki dentystycznej i rozpowszechnianie dbałości o higienę jamy ustnej i zębów wśród dzieci i młodzieży.