Darmowe książki dla pierwszoklasistów w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

2020-11-02 10:08:58, komentarzy: 0

Nasze „pierwszaki” otrzymały dziś Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Wierzymy, że książka rośnie razem z dzieckiem, dlatego już od trzech lat Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców wyjątkowymi Wyprawkami Czytelniczymi. Po książkach dla niemowląt i przedszkolaków przyszedł czas na pierwszoklasistów. Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Wyprawki czytelnicze, zawierają m.in. książkę „Pierwsze abecadło”, której motywem przewodnim jest odbycie niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, a stanowią je kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania.

Akcji towarzyszy, zakrojona na szeroką skalę, kampania informacyjna w mediach tradycyjnych i internecie. To największa tego typu akcja w Europie i jedna z największych na świecie. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.