mPotęga "Biblioteka na matematycznym szlaku"

2018-12-17 17:57:16, komentarzy: 0

Ostatnim przystankiem uczniów klasy 5a, realizujących projekt „Matematycznym szlakiem po Masłowie”, była Gminna Biblioteka Publiczna. Zajęcia rozpoczęły się w bibliotece szkolnej, skąd uczestnicy udali się wraz z nauczycielem bibliotekarzem do książnicy gminnej. Pani Anna Obara, która jest kierownikiem biblioteki, przywitała uczniów bardzo ciepło i zapoznała ich z najważniejszymi informacjami o bibliotece, a później z „matematyczną stroną biblioteki”. Jednak najbardziej interesująca część zajęć związana była z rozwiązywaniem w grupach zadań, w oparciu o dane z biblioteki szkolnej przygotowane w formie tabel i wykresów. Ale zanim uczestnicy projektu mogli przystąpić do ich rozwiązywania musieli odszukać pochowane w księgozbiorze biblioteki ćwiczenia na podstawie otrzymanych wskazówek. Widać było, że uczniowie dobrze się bawili, a zadania rozwiązywali z dużym zaangażowaniem i przyjemnością. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali „matematyczne” upominki: plany lekcji, automatyczne ołówki, małe plansze z tabliczką mnożenia i wzorami na obliczanie pola i obwodu różnych figur oraz cukierki.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”