Andrzejki w przedszkolu

2020-12-01 17:31:49, komentarzy: 0

Jak co roku, tak i w tym, nasze dzieci z przedszkola obchodziły "Andrzejki". Stosowne rekwizyty, wystrój sali oraz stroje dzieci wywołały nastrój sprzyjający wróżbom. W ten szczególny czas dzieci miały okazję poznać ludowe zwyczaje oraz tradycje andrzejkowe. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom niesamowitych przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości oraz chęci poznawania i podtrzymywania ludowej tradycji.