Alfik Humanistyczny

2018-01-29 20:09:40, komentarzy: 0

W grudniu 56 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie – Alfiku Humanistycznym. Celem konkursu  jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

Pierwsze miejsce w województwie i tytuł laureata zdobyła Maja Bandrowska, uczennica klasy II a SP.

Drugie zaszczytne miejsce przypadło Zuzannie Bandrowskiej, uczennicy klasy II b SP i Antoninie Muczko, uczennicy klasy III a SP.

Na trzeciej pozycji uplasowali się: Adam Felcman, uczeń klasy II b SP, Julia Chałacińska, uczennica klasy IV a i Konrad Skłodowski, uczeń klasy V a.

Bardzo dobre wyniki uzyskali: Szymon Warzecha, Laura Bujak, Kinga Pietrzak, Roksana Stefańczyk z klasy IV a, Fabian Jaros, Weronika Kotas, Kacper Kalina z klasy IV b, Aleksandra Kołomańska, Krzysztof Jaros z klasy IV c i Weronka Chaba, uczennica klasy III B gimnazjum.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!