Akademia z okazji 11 listopada

2017-11-19 12:03:51, komentarzy: 0

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole 13 listopada 2017r. odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. W apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Uczniowie klas III gimnazjum i V Szkoły Podstawowej przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. "POLSKO- mówię o Tobie dobrze". 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.