Absolwentki naszego Gimnazjum uhonorowane stypendiami im. Andrzeja Radka

2017-11-08 20:47:29, komentarzy: 0

Od trzydziestu jeden lat Zarząd Towarzystwa im. Stefana Żeromskiego w Kielcach we współpracy z Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego oraz  oddziałem Muzeum Narodowego w Kielcach przyznaje najzdolniejszym uczniom pochodzącym ze wsi i małych miasteczek województwa świętokrzyskiego Stypendia im. Andrzeja Radka.

Miło nam poinformować, że w tym roku te jednorazowe nagrody otrzymały trzy absolwentki Gimnazjum im. Jana Pawła II w Masłowie:

1. Dziyana  Dzimitrova  – obecnie uczennica I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
  2. Bernadetta Grzegolec – obecnie uczennica III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach
  3. Diana Samiczak – obecnie uczennica VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach

Dziewczynki znalazły się w bardzo elitarnym i nieprzypadkowym gronie – w tym roku przyznano dziewięć nagród, trafiły one do wyróżniających się w nauce oraz zachowaniu uczniów.

Uroczystość poprowadziła pani Sylwia Zacharz, kierownik Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, która przybliżyła zebranym ideę stypendium oraz złożyła laureatom najlepsze życzenia. Z gratulacjami do stypendystów pospieszyło wielu gości - m.in. wicewojewoda pan Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik,  dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pan Jacek Kowalczyk  oraz Wójt Gminy Masłów pan Tomasz Lato

Stypendia, których wysokość waha się w granicach 1000-1600 złotych, przyznawane są dzięki wsparciu m.in. Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego,  Wodociągów Kieleckich, Gminy Masłów.

Stypendystkom życzymy dalszych sukcesów – niech postać Andrzeja Radka zawsze Was inspiruje i zachęca do walki o realizację własnych marzeń.