Absolwentka naszego Gimnazjum uhonorowana stypendium im. Andrzeja Radka

2016-10-14 20:21:39, komentarzy: 0

12 października 2016 roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród im. Andrzeja Radka, które od 30 lat przyznawane są najzdolniejszym uczniom pochodzącym ze wsi i małych miasteczek województwa świętokrzyskiego.

Miło nam poinformować, że w tym roku stypendium otrzymała Natalia Cedro, absolwentka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Masłowie w roku szkolnym 2015/2016, obecnie uczennica pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Natalia jest osobą wytrwale rozwijającą swoje zdolności. Ma świadomość, że sukces nie przychodzi łatwo i należy na niego zapracować. Swoim uporem i determinacją przypomina bohatera „Syzyfowych prac” Andrzeja Radka, któremu zamarzyło się zostać kimś więcej niż bezradnym chłopcem.

Natalia znalazła się w bardzo elitarnym i nieprzypadkowym gronie – w tym roku Towarzystwo im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przyznało siedem takich nagród. Było to możliwe dzięki współpracy wielu instytucji i osób prywatnych, którym leży na sercu dobro uzdolnionej młodzieży – w uroczystości uczestniczyli m.in. pomysłodawczyni przyznawania stypendiów p. Kazimiera Zapałowa, wieloletnia dyrektor Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, kustosz honorowa Dworu Stefana Żeromskiego w Ciekotach,  p. Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, p. Henryk Milcarz, radny Sejmiku, prezes Wodociągów Kieleckich, p. Tomasz Lato, wójt gminy Masłów oraz przedstawiciele Kieleckiego Towarzystwa Naukowego i Świętokrzyskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Wszystkim stypendystom życzymy dalszych sukcesów – niech postać Andrzeja Radka zawsze was inspiruje i zachęca do walki o realizację własnych marzeń.