A może zostanę kucharzem……?

2016-12-08 18:23:38, komentarzy: 0

Już w gimnazjum należy myśleć o tym, kim się  chce być w przyszłości i w jakiej szkole kontynuować naukę. Dobrze, jeśli wybierzemy taki kierunek, który nas interesuje, aby robić to co lubimy.

Korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im.  Danuty Siedzikówny „Inki” uczniowie klasy trzeciej gimnazjum uczestniczyli w podsumowaniu projektu Erasmus „Pracownik na miarę XXI wieku”. Młodzież zwiedziła szkołę, poznała kadrę pedagogiczną, a co najważniejsze wzięła udział w konkursie kulinarnym „Smaki Niemiec”. Nasi gimnazjaliści zostali przydzieleni do poszczególnych zespołów i razem z młodymi kucharzami przygotowywali smakołyki rodem z Niemiec.  Była więc rolada, zupa piwna, śledzie, kiełbaski smażone. Nie mogło zabraknąć słodkości, takich jak pierniczki czy tort Sachera. Jednogłośnie zwyciężyła kartoflanka. Gotowaniu towarzyszyła miła  atmosfera i dobra zabawa. Uczniowie  nawiązali  nowe znajomości oraz mogli się przekonać, czy gotowanie jest tym, co chcieliby robić w przyszłości.

Kto wie, może któryś z naszych wybierze „gary” i w przyszłości zostanie wziętym kucharzem?